Kreu i Komunës së Tetovës ka qenë për vizitë në qytetin e Korçës! Për më shumë informacion 👇🏻 “Historia e qytetit të Korçës, është histori e shqiptarëve. Në vizitën time në Korçë, nga afër pashë Mësonjëtoren e parë shqipe për të...
Ekrem Rufati bashkë me shoqërimin e disa njerëzve të tjerë, marrin iniciativën për të pastruar Malin Sharr! Për më shumë informacion 👇🏻 “Ta Ruajme Malin Sharr! Në iniciativën e pastrimit të disa vendeve me te frekuntuara per piknik gjatë kësaj fundjave, nën shoqërimin...
Muhamed Avziju tregon per Agjencionin e të rinjve dhe të sportit. Për më shumë informacion 👇🏻 “Se sa i kushton rëndësi pjesës së Pollogut ky Agjension, tregojnë edhe fotografitë ku në asnjërën foto nuk i kan nxjerrë përfaqësuesit e Komunave të Pollogut,...
Reagimi i dwputetit të Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli ndaj kryeparlamentarit Talat Xhaferit pas publikimit të një takimi të dyshimt me përfaqësues nga Çeçenia. Ja reagimi: Takimi i realizuar vjet mes Talat Xhaferit dhe përfaqësues të Çeçenisë të cilët janë deklaruar si...
I ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat M, Abdush Demiri nga Lëvizja BESA tha se keqqeverisja e BDI-së ka një model, dhe ajo është Teuta Arifi që ka keq-qeverisur dhe shkatëruar Tetovën. Ai gjithashtu potencoi se me ndryshimin...
AGRON SHAQIRI Shumëkush nga ju, që do ta lexoni këtë opinion do të pajtohet me qasjen time, por do të ketë edhe nga ata që, të themi kushtimisht nuk do të pajtohen, ama do të ju kisha lutur që ta...
Kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu me rastin e 12 vjetorit të vrasjes së “komandant Hoxhës” Shaban Zenuni, së bashku me disa ish ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare kanë bërë homazhe tek varri i tij. Sot përkulemi para varrit...
Blerim Sejdiu flet për regjistrimin e popullsisë si dhe “Çfarë e shkaktori regjistrimin të bëhet update?” Për më shumë informacion 👇🏻 Sejdiu në postin e tij në facebook ka thënë: “Çfarë shkaktoi ky regjistrim përveç "update"-imit të numrave të popullsisë? Mediumet duhet të...
Kreu i Komunës së Tetovës sot ka pasur një takim me Gazmend Boletinin konkretisht nipin e heroit tonë Isa Boletini, ai ishte i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Bleta Boletini si dhe bashkëveprimtari i tij Mehmet Tahiri.   Për më shumë...
Vazhdojnë kolonat në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, gjegjësisht në pikën kufitare Bllacë-Hani i Elezit paraditen e sotme pritet rreth 30 minuta për hyrje në Maqedoninë e Veriut. Kolona ka edhe për dalje nga Maqedonia e...

Postet e fundit