Komuna e Tetovës reagon lidhur me vendimin e  fundit të Ministrisë së Arsimit, ku nga vet mënyra e kumtimit të këtij vendimi të cilin Komuna e Tetovës e ka marrë përmes gazetarëve, tregon seriozitetin dhe peshën e këtij pushteti...
Kryetari i komunës Tetovës, Bilall Kasami në një konferencë për shtyp ka shpalosur aferë milionëshe që është krijuar nga ish udhëheqësia e kaluar. Kryetari komunës Kasami për këtë aferë ka parashtruar edhe padi penale. Sipas kryetarit të komunës vetëm...
Drejtoresha e Gjimnazit të Tetovës, Teuta Llalla ka ofenduar kryetarin e komunës së Tetovës, Bilall Kasamin duke shpërnda një foto të tij në një pako të çipsave. Ajo në vend se të merret me drejtimin e shkollës, me institucionin...
Kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu me rastin e 12 vjetorit të vrasjes së “komandant Hoxhës” Shaban Zenuni, së bashku me disa ish ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare kanë bërë homazhe tek varri i tij. Sot përkulemi para varrit...
Mbi 700.000 franga zvicerane tubohen në natën e parë të aksionit për blerjen e parcelës për xhaminë e re në qytetin e St.Gallenit. Të nderuar vëllezër e motra, xhematlinj, miq e dashamirë të xhamisë sonë! Dëshirojmë që t’ju informojmë se...
Komisioni Rregullator për Energjetikë ka vendosur që nga mesnata, çmimi i benzinës të lirohet për 2,5 denarë, ndërsa çmimi i naftës të lirohet për 1,5 denarë. Sipas vendimit të fundit të KRrE-së, çmimet e karburanteve janë si vijon: Benzinë motori...
Muzafer Livoreka si koordinator i projektit për  turneun mbarëkombëtarë për fëmijë U15 "PEJA 2022" në statusin e tij në facebook ka shkruar një paragraf mbi kryetarin e Komunës së Tetovës Bilall Kasamin, aty poashtu ka potencuar se Kasami “na...
Lëvdatat ndaj komunës së Tetovës që kur është në krye të saj Bilall Kasami nuk kanë të ndalur, sot, përmes një statusi në rrjetin social facebook banorja e Lagjes 146 Muhabije Fejzuli ka përshëndetur punën dhe reagimin e menjëhershëm...
Fatmir Sabriu i Lëvizjes BESA ka thënë ca fjalë për mesazhin që qytetarët i përçuan partisë BDI Për më shumë informacion Lexo statusin e Sabriut 👇🏻 “Kutia e votimit e vogël për Bilallin e Madh, ishte mesazhi që qytetarët e Tetovës i...
Muhamed Avziju tregon per Agjencionin e të rinjve dhe të sportit. Për më shumë informacion 👇🏻 “Se sa i kushton rëndësi pjesës së Pollogut ky Agjension, tregojnë edhe fotografitë ku në asnjërën foto nuk i kan nxjerrë përfaqësuesit e Komunave të Pollogut,...

Postet e fundit