Thursday, April 28, 2022
Kreu i Komunës së Tetovës sot ka qenë i ftuar në konakun e familjes së dëshmorit të kombit Ismail Nuhiu Mehmeti-t! Për më shumë informacion 👇🏻 Kasami: ”I nderuar të jem i ftuar për iftar në konakun e familjes së dëshmorit të...
Policët e SPB-së Tetovë dje (18.04.2022) në ora 18.10 kanë arrestuar KV (28) nga Tetova, duke vepruar sipas kallëzimit të BF (20) nga Tetova, sipas të cilit rreth orës 17:30 në rrugën “Marshal Tito” në Tetovë e ka sulmuar...
Sipas protokolleve shëndetësore, sot në Kuvend gazetarët do të mund t’i përcjellin seancat e trupave parlamentare në sallat ku mbahen, ndërsa Qendra për pres në Parlament do të kthehet në funksion. Për këtë dje në një koordinim kryetari i Kuvendit...
Qeveria së fundmi zëvendësoi Muhamed Zekirin me Metodija Dimovskin, si sekretar i ri i përgjithshëm i Qeverisë. Por kush është Metodija Dimovski? Për të dihet se ka qenë anëtar i Këshillit Inspektues nga fusha e ambientit jetësor dhe mbrojtje e...
Oficerët e policisë që u futën në një shtëpi në Georgia të SHBA-ve për të hetuar zhdukjen e një 82-vjeçareje nuk u besuan dot syve. Një burrë akuzohet se e ka vrarë të moshuarën duke e futur në një...
Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit vetëm në qytetin e Shkupit janë shqiptuar 202 gjoba, prej të cilave 43 për tejkalim të shpejtësisë, 23 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 24 për...
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç akuzoi mbrëmë Ukrainën dhe një shtet anëtar të Bashkimit Evropian, të cilin ai nuk e përmendi, se qëndronin pas një sërë paralajmërimesh të rreme për vendosjen e bombave në avionët e pasagjerëve të Air Serbia...
Një djalë 12-vjeçar, i cili gdhendi një tas druri për të mbledhur para për ukrainasit e prekur nga lufta, ka mbledhur më shumë se 200,000 paund. Sipas Sky news, Gabriel Clark, nga Cumbria, u bë viral muajin e kaluar...
Automjetet muajin e fundit vizitojnë më shpesh pikat e karburanteve. Madje disa prej shoferëve thonë se i kanë bërë shokë punonjësit. Kjo që duhet të mbushin më shpesh rezervuarët e makinave, nuk do të thotë se bëjnë më shumë...
Sot është bëre asfaltimi i rrugës “194” kryesisht asaj Drenovec-Xherme, kjo rrugë sot është zyrtarisht me pamje të re, kreu i Komunës së Tetovës Bilall Kasami poashtu ka potencuar se së shpejti, do vazhdojnë të rregullojne edhe rrugën...

Postet e fundit