Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami kishte marrë pjesë ne promovimin e projektit  ” Super shkolla ” bashkë zëvendësambasdorin e delegacionit të BE-së, Xhulian Baffalo si dhe nxënësit e shkollës së mesme Ekonomike të Tetovës dhe asaj  profesionale...
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi analisti Halil Matoshi e ofendoi rëndë Ministren e Arsimit, Arbërie Nagavcin, duke e quajtur “budallicë”, duke thënë se ofendimet sikur ky, janë thirrje e hapur për dhunë ndaj grave. Ajo ka bërë...
Spitali më i madh i përkohshëm në Shangai të Kinës Lindore filloi të mërkurën në mëngjes trajtimin e rasteve të lehta dhe asimptomatike të personave të infektuar me COVID-19. Raportohet se të 50 000 shtretërit janë vënë plotësisht në përdorim,...
Grevë e përgjithshme e punëtorëve të Postës Kombëtare me kërkesë për rritje lineare të pagave neto për 3.000 denarë, kanë paralajmëruar sot Sindikata e Postës së Maqedonisë dhe Sindikata e “AD Posta e Maqedonisë së Veriut”. Greva do të fillojë...
Greva në arsim vazhdon edhe sot, ndërsa vazhdojnë negociatat e Sindikatës së Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës . Anëtarët e SASHK-ut në shkolla dhe çerdhe janë në grevë që nga e hëna,...
Kreu i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot ka qenë i ftuar për iftar në “Kopshtin e Xhenetit” ku paraprakisht stafi i këtij kopshti shtroi iftar për 300 studentë! Lexo ??   Kasami: “Në vazhdën e aktiviteteve gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, kënaqësi...
  Kreu i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot ka qenë i ftuar për iftar në “Kopshtin e Xhenetit” ku paraprakisht stafi i këtij kopshti shtroi iftar për 300 studentë! Lexo ??   Kasami: “Në vazhdën e aktiviteteve gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, kënaqësi...
Zyra e Prokurorit të Shtetit në Kroaci, ashtu si edhe ekspertët ushtarakë dhe policorë paraqitën të mërkurën rezultatet e hetimeve në rastin e përplasjes së një droni të kohës sovjetike në pjesën jugore të Zagrebit, më 10 mars, raporton...
Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka zhvilluar të mërkurën një bisedë telefonike me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, për ta informuar atë për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Ukrainën. Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se Bideni dhe...
Një shtëpi bari është zbuluar këtë të mërkurë në Krujë, ku një banesë ishte përshtatur për kultivimin e hashashit. Policia ka arrestuar dy persona, identiteti i të cilëve nuk bëhet ende me dije.

Postet e fundit