ARTIKUJT E FUNDIT

EKSKLUZIVE/ “27 prilli”, Agim Nuhiu rrezikon deri në 5 vite burg

0
Gjatë ngjarjeve të tmerrshme të 27 prillit të përgjakshëm, ministër i policisë ka qenë Agim Nuhiu nga radhët e BDI-së. Tetovalajm, ka mësuar ekskluzivisht prej burimeve brenda prokurorisë, se...

Aplikacioni që ju njofton për çmimin e naftes në Maqedoni

0
Maqedonia është një vend ku çmimi i karburanteve ende vendoset nga rregulatoret e shtetit, qe njihet si Komisioni Rregullator Për Energjetikë, e jo nga tregu i lirë. KRE çdo javë...

A është i sinqert Ziadin Sela kur deklarohet në mbrojtje të Feta Alimit?!

0
Pse? ‐ Sepse, përderisa Feta Alimi qëndron në burg me akuzën se gjoja është i përfshir në ngjarjet e 27 prillit të organizuar nga VMRO-DPMNE (A të gjithë e dimë...

Komuna e Zhelinës sjell në RMV kompaninë gjermano-daneze “Strassenflex”, gati të punësohen mbi 50...

0
Kompania gjermano-daneze "Strassenflex" e prodhimit të asfaltit të gatshëm (pluhur), para komunës së Zhelinës ku prezent ishte edhe vetë kryetari i komunës së Zhelinës, shpalosën dhe demonstruan me materialin...

Lëvizja BESA në përkrahje protestave për rastin “Monstra”

0
Deputeti i Lëvizjes Besa Kastriot Rexehepi në Facebook ka folur rreth rasteve të montuara politike që nuk kanë ende një epilog gjyqësor. Deputeti Rexehpi deklaron se me vet faktin...

Drejtori i Lëvizjes BESA, Etemi inspekton punimet në spitalin modular në Tetovë

0
Sot drejtori nga rradhet e Lëvizjes Besa, Artan Etemi ndoqi fillimet e para të ndërtimit të spitalit modular në kuadër të Klinikës së Tetovë, i cili do të shërbejë...