I nderuar të mirëpres sot në takim Kryetari i Institutit për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ambasadorin e Paqes botërore, mikun tim Tahir Shabani së bashku me deputetin nga kantoni i Gjenevës Eric Leyvraz të shoqëruar nga Ambasadori i Paqes, miku...
I ftuar në Click Plus në TV21 kryetari Kasami tha se BDI me mend e Artan Grubit nxiti dhunë mes qytetarëve të Tetovës dhe Shkupit. Kasami bëri thirrje që BDI të mos vijë të festojë në Tetovë sepse Tetova...
Kasami ne TV21 tha se ndermarrjet fantome te krijuara nga ish udheheqesia ne i shndrruam ne ndermarrje funksionale dhe i kemi vene ne sherbim te qytetareve. Parkingi i qytetit per 6 muaj arriti te paguaje borxhet dhe te kete...
30/05/2022 Edhe pse zjarri në fabrikën Pofix nuk ndalet, autoritetet qendrore nuk marin masa serioze për të ndaluar. Në teren janë njësitet zjarrfikëse të Tetovës dhe Gostivarit, si dhe rreth 20 ushtar dhe një helikopter. Por kjo aspak nuk është...
Drejtori i Ndërmarrjes Publike në statusin e tij në facebook ka potencuar se nga dita e Hënë edhe Tetova do të ketë transport publik!   LEXO 👇🏻 “Kam kënaqësi që për opinionin të ndajë lajmin e mirë respektivisht fillimin me punë të Ndërmarrjes...
Sejdiu i BESËS në vizit zyrtare në Itali, mirëpritet nga bashkëatdhetarë, konzuj e kryetarë komunash Kryetari i komunës së Zhelinës njëherit anëtar i kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA po qëndron në një vizitë disa ditore në Itali ku është mirëpritur...
Limani thotë se protesta nuk bëhet që të kapen istikame! Protesta bëhet për të zgjuar masën e gjerë popullore…   LEXO 👇🏻 “DO T'I VAJTONI DITË-KLITHMAT E SOTME, PËR TË SHPËTUAR FËMIJËT TUAJ ! 🔸️ Protesta nuk bëhet që të hapen istikame, por të...
I moshuari nuk ishte pare që 6 muaj nga banoret e fshatit Klinë e Komunës së Skënderajt. Derisa të afërmit e tij thonë së nuk e kanë hetuar vdekjen e tij pasi që ai herë pas herë shkonte në Danimarkë. Rasti...
Shkup, 13 Prill – Depot e Velesit “Maslodajna” janë të mbushura me vaj për gatim, ndërsa raftet nëpër markete janë bosh, vaj nuk ka. E tillë është situata në Shkup, Manastir dhe qytete të tjera të vendit. Më shumë...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Zëdhënësja e Zyrës së OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Liz Trossel foli para gazetarëve për provat e krimeve në Ukrainë. “Ajo për të cilën ne po flasim këtu duket se është...

Postet e fundit