Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka thënë se perspektiva evropiane që i është premtuar Kosovës përmes Marrëveshjes për Stabilizim Asociimi mbetet teorike derisa nuk përcillet me hapa konkretë drejt anëtarësimit. Në këtë kontekst, ai ka thënë se Qeveria e Kosovës...
Besimtarët myslimanë po kalojnë një nga muajt më të rëndësishëm të fes së tyre siç është muaji i Ramazanit të cilin ata e respektojnë me agjërimin për 30 ditë. Numri i praktikantëve të kësaj mirësie të fesë  janë shtuar vit...
Një krijesë e çuditshme deti ka habitur vendasit pasi u gjend në plazhin Bondi, dhe pak janë në gjendje të bien dakord se çfarë mund të jetë. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, frekuentuesit e plazhit e zbuluan kafshën e...
Në Maqedoninë e Veriut në muajin mars është regjistruar rritje e çmimit me pakicë për 1.5 përqind në krahasim me muajin paraprak, ndërsa 9.6 përqind në krahasim me marsin e kaluar, transmeton tetovalajm.com “Indeksi i kostos së jetesës...
Ministria e Punëve të Jashtme të Malit të Zi (MPJ) ka shpallur sot të padëshirueshëm edhe katër diplomatë të Ambasadës së Federatës Ruse në Mal të Zi. Në mars, ministri i Jashtëm malazez dëboi një diplomat rus në bazë të...
Kompania importuese e çokollatave ‘Kinder’ në Shqipëri ka nisur tërheqjen vullnetarisht nga tregu të disa produkteve, si masë parandaluese pas raportimeve nga autoritetet ndërkombëtare për prani të salmonelës në disa prej tyre, ka njoftuar sot Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. AKU...
Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot në senacën e Këshillit të Komunës së Tetovës në lidhje me seancën për pezullimin e planit urbanistik për Shik Jellakun ka thënë se të gjithë indicjet e këtij revidimi të planit...
Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot në senacën e Këshillit të Komunës së Tetovës në lidhje me seancën për pezullimin e planit urbanistik për Shik Jellakun ka thënë se të gjithë indicjet e këtij revidimi të planit...
Keshilltarët e BDI dhe LSDM me çdo kusht mbrojnë planin urbanistik në shërbim të biznesmenit Daka Davidoviç Sot, në Tetovë po mbahet seanca e rradhës e këshillit komunal ku si rend dite është edhe pezullimi i punës së planit detal...
Sot, në Tetovë po mbahet seanca e rradhës e këshillit komunal ku si rend dite është edhe pezullimi i punës së planit detal urbanistik blloku urban 57/A apo Shik Jellak në pronësi të biznismenit srrbo-malazez Daka Davidoviçit këshilltarët komunal...

Postet e fundit