Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët përkrahin kandidaturën e Prof. Dr. Blerim Rekës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Si parti opozitare, konsiderojmë se zgjedhjet presidenciale në vend nuk kanë kuptim pa kandidat shqiptar, sepse ndryshe shqiptarët do...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Ju ka ndodhur që të mos ndiheni mirë kur ngriheni papritmas? Mund të ndiheni të çuditshëm dhe të trullosur. Ky fenomen i çuditshëm quhet hipotension ortostatik. Njihet si një formë e...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar çmimet ditore të artikujve bazë nga 28 marsi deri më 3 prill. Orizi është një nga produktet çmimi i së cilit ka ndryshuar gjatë kësaj...
Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes së qytetarëve. Në pyetjen për cilën parti politike apo koalicion do të votoni nëse zgjedhjet parlamentare mbahen sot, 18.7% e...
Nuk do të ndalemi deri sa ta nxjerrim në pah të gjithë rrjetin e nepotizmit të pushtetarëve, të cilët kanë përfshirë administratën shtetërore.” Kështu e nisi konferencën për shtyp zëdhënës i VMRO-DPMNE-së Dimçe Arsovski, duke denoncuar 4 raste të...
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Klan debat që transmetohet në televizionin Klan Maqedoni, ka folur për zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut. Më tej Kasami për herë të parë në një studio televizive ka shpalosur dy...
Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot kishte marrë pjesë ne iftarin tradicional të organizuar nga Bashkësia Fetare Islame. Për informacion më të tepërt ?? Kasami: “Kisha nderin të marr pjesë në iftarin e organizuar nga Bashkësia Fetare Islame - Myftinia Tetovë  ?? Pas dy...
Së bashku me zgjedhjet presidenciale, në tri komuna të Maqedonisë së Veriut do të mbahen edhe zgjedhjet lokale, në Dibër, Ohër dhe Novosellë. Në qytetin e Dibrës veç më është vendosur kandidati i opozitës shqiptare, ASH-së dhe BESES që është...
A priste dikush një rezultat tjetër? Aleksandar Vuçiç, një gjigant me fytyrë bebeje, fitoi zgjedhjet. Presidenti i vjetër është presidenti i ri. E cilësojnë si autokrat apo drejtor të “demokracisë hibride” dhe në këtë mënyrë tentojnë ta delegjitimojnë –...

Postet e fundit