Thellohet kriza e ushqimeve në botë

0
Ukraina është furnizuesi më i madh me ushqime i Programit Botëror të Ushqimit (WFP). WFP shpërndan ushqime për 125 milionë vetë në mbi 80 vende anembanë botës. Nëse arat...

Maqedoni, çmimet e ushqimeve dhe burimeve të energjisë do të vazhdojnë të rriten

0
Çmimet e ushqimeve dhe burimeve të energjisë do të vazhdojnë të rriten, borxhi publik i vendit do të arrijë në 63.5 % të Prodhimit Bruto Vendor ndërsa hendeku buxhetor...

Kasami merr pjesë në promovimin e projektit ”Super shkolla”

0
Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami kishte marrë pjesë ne promovimin e projektit  ” Super shkolla ” bashkë zëvendësambasdorin e delegacionit të BE-së, Xhulian Baffalo si dhe nxënësit...

Matoshi e quajti “budallicë” Nagavcin, reagon Haxhiu: T’i pamundësohet pjesëmarrja në debate

0
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi analisti Halil Matoshi e ofendoi rëndë Ministren e Arsimit, Arbërie Nagavcin, duke e quajtur “budallicë”, duke thënë se ofendimet sikur ky,...

Valë masive infektimesh, hapet spitali i përkohshëm me 50 mijë shtretër në Shangai

0
Spitali më i madh i përkohshëm në Shangai të Kinës Lindore filloi të mërkurën në mëngjes trajtimin e rasteve të lehta dhe asimptomatike të personave të infektuar me COVID-19. Raportohet...

Edhe të punësuarit në “Postën e Maqedonisë” në grevë, kërkojnë rritje të pagave

0
Grevë e përgjithshme e punëtorëve të Postës Kombëtare me kërkesë për rritje lineare të pagave neto për 3.000 denarë, kanë paralajmëruar sot Sindikata e Postës së Maqedonisë dhe Sindikata...