Ja si e shpëtoi LSDM-ja Trajko Veljanovskin nga burgu

0
Pas zhurmës së madhe se deputeti i BDI-së, Agim Shaqiri ka shpëtuar deputetin e VMRO-së Trajko Veljanovskin nga burgu TetovaSot mëson se Kryetari i Komisionit për emërime dhe mandate,...

Incidenti në burgun e Shutkës me motive politike, ja kush e thotë?!

0
“Jemi të vetëdijshëm se gjatë incidenteve në Burgun e Shutkës, ku u sulmuan Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, me siguri ka pasur lojëra politike dhe atë do ta dëshmojnë...

Ndërron jetë në moshën 27-vjeçare reperi nga Tetova, ‘Tuli Goa’

0
Sot në mëngjes ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare reperi i njohur nga Tetova Tuli Goa. Shkaku e vdekjes ende nuk bëhet i ditur. Reperi nga Tetova prej moshës 15-vjeçare...

Nxënësit, më shumë pa libra se sa me libra

0
Më shumë pa libra se me libra. Kjo është situata me të cilën përballen nxënësit e shkollave fillore në vend. Edhe pse deri në fund të vitit shkollor kanë...

Messi vijon të shkruajë historinë

0
Lionel Messi ka shënuar tre-golëshin e 50-të të karrierës së tij duke i dhënë fitoren Barcelonës me një përmbysje spektakolare, transmeton Top Channel. Mbrëmjen e së shtunës, Lionel Messi na...

Arabia Saudite ka emëruar për herë të parë një grua si ambasadore në SHBA

0
Arabia Saudite ka emëruar për herë të parë një grua si ambasadore në SHBA, teksa marrëdhëniet midis dy vendeve aleate janë në krizë për shkak të vrasjes së gazetarit...