Wednesday, September 21, 2022
Kasami në emisionin 200, tha se komunikimi me Taravarin èshtë në një nivel tjetër si rezultat edhe i faktit se drejtojmë dy komunat më të mëdha shqiptare. Tani me Taravarin kanë ndryshuar gjërat dhe qytetarët kërkojne bashkimin e opozitës....
Pasi këshilli komunal i Tetovës muaj më parë mbeti pa shumicën e nevojshme, për shkakë që dy këshilltarët “Më mirë për Tetovën”, nuk votuan tani më topi për funksionimin e këshillit është tek qeveria. Sipas rregullores, kreu i Tetovës Bilall...
Fatmir Spahiu i Lëvizjes BESA në një status në facebook ka thënë disa fjalë për koncertin e organizuar nga BDI, konkretisht për manifestimin e 20 vjetorit të kësaj partie! Për më shumë informacion 👇🏻 “Manifestimi me rastin e 20 vjetorit të themelimit...
Lëvdatat ndaj komunës së Tetovës që kur është në krye të saj Bilall Kasami nuk kanë të ndalur, sot, përmes një statusi në rrjetin social facebook banorja e Lagjes 146 Muhabije Fejzuli ka përshëndetur punën dhe reagimin e menjëhershëm...
Abdush Demiri nga Lëvizja Besa, i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ka folur rreth aktualitetit politik dhe së fundmi për deklaratën e kreut të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami për bashkimin e gjithë forcave politike kundër...
Vazhdojnë kolonat në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, gjegjësisht në pikën kufitare Bllacë-Hani i Elezit paraditen e sotme pritet rreth 30 minuta për hyrje në Maqedoninë e Veriut. Kolona ka edhe për dalje nga Maqedonia e...
Sipas raportit javor të Institutit të Shëndetit Publik, javën e kaluar në periudhën prej më 4 deri më 10 prill është vërejtur se numri i të infektuarve, të shtruarve dhe të vdekurve nga Covid-19 vazhdon të ketë ulje. Përqindja...
Një fëmijë i moshës 12 vjeç është mbytur në lumin Fan në Mirditë pasi dyshohet se e ka marrë rrjedha. I mituri ka qenë duke luajtur me top me moshatarët e tij. Burime për ShkupiLajm bëjnë me dije se topi i...
Me 20 vjet burg është dënuar trajneri i xhudos Rubin Peeski, i akuzuar për keqtrajtim të katër vajzave fëmijë të cilat i ka trajnuar në klubin e tij të xhudos. I është ndaluar edhe kryerje e veprimtarisë së trajnerit, për...
Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski sot në aktgjykimin për rastin “Toplik” është dënuar me tre vite e gjashtë muaj burg. Tome Gjurçilov u dënua me tre vjet burg, ndërsa të akuzuarit e tjerë Dimitar Dimovski, Marica Taseva, Dimitar...

Postet e fundit