Moti sot

11
Transparent umbrella under heavy rain against water drops splash background. Rainy weather concept.

I ndryshueshëm dhe me vranësira do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut.

Siç bëri të ditur Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, vijojnë edhe reshje lokale të shiut dhe erë veriore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri 5 gradë Celsius, kurse maksimalja do të arrijë prej 11 deri në 17.

Edhe në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë prej 3 deri në 15.