Sot kryesisht vranët me reshje lokale të shiut, nga e mërkura moti me diell

28
Transparent umbrella under heavy rain against water drops splash background. Rainy weather concept.

Në vend sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Pasdite nga pjesët perëndimore drejt atyre qendrore do të ketë reshje të herëpashershme shiu, kurse në zonat malore borë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi, e cila do të jetë më e theksuar përgjatë Vardarit.

Temperaturat maksimale do të jenë në interval nga 8 deri në 15 gradë.

Në Shkup pritet mot me vranësira të ndryshueshme me erë të lehtë deri mesatare juglindore. Pasdite dhe nga fundi i ditës do të ketë reshje të herëpashershme shiu. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 12 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu, ndërsa në zonat malore do të ketë borë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu deri në jugperëndim. Ditën e mërkurë do të ketë stabilizim afatshkurtër të motit dhe më pas pritet sërish jostabilitet i ri afatshkurtër.