Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashgmtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval...
Shkup, 11 prill – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Moti sot

0
  Koha do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jo e qëndrueshme, në shumë vende do të jetë me reshje të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10...

Moti sot

0
I ndryshueshëm dhe me vranësira do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut. Siç bëri të ditur Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, vijojnë edhe reshje lokale të shiut dhe erë veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri...
Në vend sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Pasdite nga pjesët perëndimore drejt atyre qendrore do të ketë reshje të herëpashershme shiu, kurse në zonat malore borë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi,...

Parashikimi i motit

0
Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut. Pasdite dhe në disa vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Në disa lokacione do të ketë paraqitje të motit të...

Postet e fundit