Kasami: Lëvizja Besa e futi “diasporën shqiptare” në Kushtetutë

0
Me insistimin e Lëvizjes Besa tashmë edhe diaspora shqiptare njihet me Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut. Bilall Kasami, kryetar i partisë Besa gjatë emisioni Click Plus theksoi se ky sukses...

Kasami: Procedura për grafën etnike në letërnjoftime mbyllet në janar! (VIDEO)

0
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus foli edhe për 100 ditët e para në Qeveri. Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në...

Bilall Kasami; Në komunën e Zhelinës do të ketë Shtëpi të Kulturës

0
Në vazhdën e ciklit të emisioneve Click Plus, ku të ftuar janë liderë dhe përfaqësues të partive politike në televizionin kombëtar TV21, kësaj rradhe i ftuar dhe përballë dy...

Ministri Hoxha edhe një herë vazhdon hapat për bashkëpunim bujqësor me Shqipërinë

0
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, sot në Strugë, së bashku me Ministrin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Republikës së Shqipërisë, Bledi Çuçi,, nënshkruan...

Fadil Zendeli: Unifikimi i domosdoshëm për t’u përballur me pandeminë

0
I ftuar në emisionin Arti i Financës “Klan Macedonia”, nënkryetari parlamentit nga rradhët e Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës me pandeminë e...

Maqedonia dhe Shqipëria nënshkruajnë marrëveshjen për menaxhimin e peshkimit në Liqenin e Ohrit dhe...

0
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, sot në Strugë, së bashku me Ministrin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Republikës së Shqipërisë, Bledi Çuçi,, nënshkruan...