Shkruan: Dylan Matthews var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Traktati i Versajës, që i dha zyrtarisht fund Luftës së Parë Botërore dhe vendosi një rend të ri të pasluftës, nisi me një statut që parashikonte krijimin e një...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} “Përcaktimi i epokës”, “realiteti i ri”, “momenti historik” – ja ku jemi tani në Evropë. Të paktën, kështu thonë politikanë dhe komentues të panumërt evropianë, që kur presidenti rus Vladimir Putin filloi...
Në një nga paraqitjet e tij para mediave Kryetari i Komunës së Tetovës z.Bilall Kasami kishte publikuar se ndërrmarja publike komunale parkingu i qytetit kishte trtrashëguar një borxh prej 187 mijë eurove! Për më shumë informacion Kliko linkun poshtë
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Kur Neil Armstrong dhe Edwin Aldrin shkelën për herë të parë në Hënë në vitin 1969, rasti monumental hapi një botë mundësish për të ardhmen. Me këtë, njerëzimi ishte i intriguar...
Zana Avdiu Ata nuk jane te shenjte, ata jane njerez, sikurse te gjithe ne. Ata nuk dine asgje me shume se ne, dhe nuk kane ndonje grade me te nalte tek Zoti, sesa ne. Ata mund te jene, dhe ne...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Përveç gropave, drejtuesit e automjeteve në rrugën magjistrale Kërçovë-Ohër përballen edhe me shembjen e dheut dhe rënien e gurëve rreth rrugës. Ka pasur edhe të dëmtuar nga kjo situatë, sidomos në...
Ministria e Punëve të Jashtme të Malit të Zi (MPJ) ka shpallur sot të padëshirueshëm edhe katër diplomatë të Ambasadës së Federatës Ruse në Mal të Zi. Në mars, ministri i Jashtëm malazez dëboi një diplomat rus në bazë të...
Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka uruar 244 vjetorin e pavarsisë së ShBA-së. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, Kasami është shprehur se 4 Korriku, është kthesa më e madhe në historinë botërore, nga sundimi dhe përçarja,...
A priste dikush një rezultat tjetër? Aleksandar Vuçiç, një gjigant me fytyrë bebeje, fitoi zgjedhjet. Presidenti i vjetër është presidenti i ri. E cilësojnë si autokrat apo drejtor të “demokracisë hibride” dhe në këtë mënyrë tentojnë ta delegjitimojnë –...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Fansat e “Oscars” me sy të mbrehtë janë të bindur se momenti kur Will Smith goditi me shuplakë Aktorin e komedisë Chris Rock për një shaka që ai bëri për gruan...

Postet e fundit