Kasami: Nga Levizja Besa u larguan vetëm ata me ambicje për shefa kabineti, shofera...

0
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet...

Kasami në ‘Rruga Drejt’: BESA nuk ka alternativë!

0
ryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet...

Lëvizja BESA kategorike: Nuk vjen parasysh përkrahja për Gordana Siljanovskën e VMRO-DPMNE-së

0
Gara presidenciala dita ditës po bëhet më e nxehtë ende pa filluar zyrtarisht fushata zgjedhore. Në këto zgjedhje do të garojnë tri kandidat për president të vendit, Stevo Pendarovski...

Opozita shqiptare maksimizon votën shqiptare në Maqedoninë e Veriut

0
Së bashku me zgjedhjet presidenciale, në tri komuna të Maqedonisë së Veriut do të mbahen edhe zgjedhjet lokale, në Dibër, Ohër dhe Novosellë. Në qytetin e Dibrës veç më është...

3 pyetjet e Arta Tahirit që tërbuan Gashin e AlternAtivas

0
Emisioni Rruga Drejt që drejtohet nga Arta Tahiri çdo të enjte në Alsat M ku të ftuar janë kryesisht nga sfera politike, deputet, përfaqësues të ndryshëm të partive politike...

NPK-Zhelinë, afër 90% zvogëlon humbjen përgjatë vitit 2018

0
NPK-Zhelinë, afër 90% zvogëlon humbjen përgjatë vitit 2018. Për hirë të transparencës ndaj qytetarëve që e kemi për obligim, ju njoftojmë për llogarin përfundimtare të vitit 2018, tha Drejtori z....