Komuna e Zhelinës sjell në RMV kompaninë gjermano-daneze “Strassenflex”, gati të punësohen mbi 50...

0
Kompania gjermano-daneze "Strassenflex" e prodhimit të asfaltit të gatshëm (pluhur), para komunës së Zhelinës ku prezent ishte edhe vetë kryetari i komunës së Zhelinës, shpalosën dhe demonstruan me materialin...

Lëvizja BESA në përkrahje protestave për rastin “Monstra”

0
Deputeti i Lëvizjes Besa Kastriot Rexehepi në Facebook ka folur rreth rasteve të montuara politike që nuk kanë ende një epilog gjyqësor. Deputeti Rexehpi deklaron se me vet faktin...

Drejtori i Lëvizjes BESA, Etemi inspekton punimet në spitalin modular në Tetovë

0
Sot drejtori nga rradhet e Lëvizjes Besa, Artan Etemi ndoqi fillimet e para të ndërtimit të spitalit modular në kuadër të Klinikës së Tetovë, i cili do të shërbejë...

Kasami: Bashkëpunimi i opozitës maqedonase dhe shqiptare është joparimor!

0
Kreu i Besës, Bilall Kasami sonte në Click Plus komentoi edhe bashkëpunimin e opozitës maqedonase dhe shqiptare. Kasami vlerësoi se ky bashkëpunim është joparimor.

Kasami: I dhash Mickoskit një shans për të ndryshuar, por nuk bëri asgjë!

0
Kryetari i Besës, Bilall Kasami në Click Plus deklaroi se i ka dhënë një shans kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickoskit për të ndryshuar nga politikat e VMRO-DPMNE-së. Por...

Kasami: Lëvizja Besa e futi “diasporën shqiptare” në Kushtetutë

0
Me insistimin e Lëvizjes Besa tashmë edhe diaspora shqiptare njihet me Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut. Bilall Kasami, kryetar i partisë Besa gjatë emisioni Click Plus theksoi se ky sukses...