Tuesday, September 28, 2021
Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët përkrahin kandidaturën e Prof. Dr. Blerim Rekës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Si parti opozitare, konsiderojmë se zgjedhjet presidenciale në vend nuk kanë kuptim pa kandidat shqiptar, sepse ndryshe shqiptarët do...
Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët përkrahin kandidaturën e Prof. Dr. Blerim Rekës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Si parti opozitare, konsiderojmë se zgjedhjet presidenciale në vend nuk kanë kuptim pa kandidat shqiptar, sepse ndryshe shqiptarët do...
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i shoqëruar nga sekretari gjeneral, Arjanit Hoxha, realizuan takim me Ministrin në Detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj. Në këtë takim u diskutua aktualiteti politik në vend pas ndryshimit...
Në ‘click plus’ sonte është duke u mbajtur një debat shumë i nxehtë në mes nënkryetarit të LSDM-së, Muhamed Zekiri dhe Ejup Alimi në lidhje me fërkimet e fundit të BDI-së dhe LSDM-së, njofton TopAlNews. Muki në një lidhje direkte...
Aleanca për Shqiptarët vlerëson se pas dështimit për heqjen e imunitetit të Veljanovskit, pushteti është jolegjitim për shkak se dështoi në betejën për sundimin e së drejtës. Kreu i kësaj partie Ziadin Sela kërkon zgjedhje të parakohshme. Ai dyshon...
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi mohon që gjatë seancës së mbrëmshme për heqjen e imunitetit të ish kryetarit të Kuvendit, Trajko Veljanovski, ka sinjalizuar me dorë kryeparlamentarin Talat Xhaferi, që ta ndërpresë seancën pasi që ka kaluar afati, njofton...
FALEMINDERIT “INDIJANCI” !!! Cili është çmimi i turpit që po e paguan BDI-ja përballë eksponatëve të VMRO-së? Nuk mund të jetë gabim apo lëshim tekniko juridik se që nuk pinë ujë ajo përallë, ngase nuk ka “lëshim teknik” që mund të...
BDI e futur në senduiç nga LSDM dhe VMRO.Të ashpërsojë qëndrimet kundrejt tyre. Urim Saliu LSDM dhe VMRO bashkërisht e kanë futur në senduiç BDI në.Është momenti i fundit që partia më e madhe shqiptare të ashpërsojë qëndrimet kundrejt tyre,të fillojë...
Përderisa Talat Xhaferi për ndërprerjen e seancës së mbrëmshme akuzoi deputetin Muhamed Zeqiri, deputeti i BDI-së, Artan Grubi sot në një press konferencë tha se gjatë mbledhjes së komisionit për mandate dhe imunitete LSDM ka bërë marrëveshje të fshehtë...
Shkruan Dervish Alimi Me mosheqjen e iminutetit politik të ish-kryeparlamentarit Veljanoskit, BDI e dëshmoi edhe një herë se eshte shndërruar në mënyrë të pa/vetëdishme në mburojën e partnerëve qeveritarë pa marrë parasysh përcaktimin e tyre ideologjik. Si zakonisht, në pamundësi...

Postet e fundit