Konsensusi është rezultat i kompromisit me leshimin pe te të dyja palëve, për t'u gjetur diku në mes. Këtu nuk behet fjale aspak per leshim pe të LSDM-së, por vetëm të BDI-së, e përballur me mundësinë e perzenies nga...
Nuk mund të pranoj që një trajtim me transplantim gjaku në një institucion shëndetësor është 12 mijë euro, tha Kryeministri Zoran Zaev në intervistën e mbrëmshme në Televizionin 21 duke komentuar çmimet për trajtimin e Kovid-19 në spitalet private...
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha edhe gjatë vikendit në krye të detyrës. Ai sot ka vizituar fermerët në fshatin Gurgurnicë dhe në Tenovë, të Komunës së Bërvenicës, ku i ka mësuar problemet me të...
Albinot Maloku Tanimë, Republika e Maqedonisë së Veriut, ka zgjedhur kandidatët për presidentë. Është Stevo Pendarovski i LSDM-së, ish-kandidat për president në zgjedhjet e 2014-tës, (atëbotë i pa-përkrahur nga BDI-ja e Ali Ahmetit, por tani me mbështetje të plotë nga...
Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka uruar 244 vjetorin e pavarsisë së ShBA-së. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, Kasami është shprehur se 4 Korriku, është kthesa më e madhe në historinë botërore, nga sundimi dhe përçarja,...
“Jemi të vetëdijshëm se gjatë incidenteve në Burgun e Shutkës, ku u sulmuan Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, me siguri ka pasur lojëra politike dhe atë do ta dëshmojnë institucionet”, tha Zëvendëskryeministrja Radmilla Sheqerinska. Duke iu përgjigjur pyetjeve në debatin...
Ky projekt është projekt i parë në Maqedoninë e Veriut, gjithashtu edhe implementim i parë do të realizohet në Komunën e Zhelinës Fjala është për projektin e fituar vetëm nga komunat e rajonit të Pollogut: Zhelinë, Tearcë dhe Jegunovcë për...
Para pak minutave kanë filluar zgjedhjet në BFI. Numri më i madh i muftiven janë prezentë. Kandidat për kreun e BFI-së janë ushtruesi i detyrës Reis, Shaqir Fetahu dhe kryetari i Muftinisë së Tetovës, Qani Nesimi. Zgjedhjet në BFI mbahen pas shkarkimit...
Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në vazhdën e aktiviteteve të tij në kuadër të kampanjës MUNDEMI ka thënë se Lëvizja Besa është shumë e përkushtuar për mirëqenien e qytetarëve me program konkret, data konkrete dhe afate për realizim. “Ne...
Pas zhurmës së madhe se deputeti i BDI-së, Agim Shaqiri ka shpëtuar deputetin e VMRO-së Trajko Veljanovskin nga burgu TetovaSot mëson se Kryetari i Komisionit për emërime dhe mandate, Pavle Bogoevski nga revolucioni laraman, ndërpriti para kohe seancën e...

Postet e fundit