Një 16-vjeçar nga fshati Begracë i komunës së Kaçanikut, është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj, si pasojë e lëndimeve të rënda që ka marrë pas një rrahje nga një tjetër person i mitur. Burimet e Sinjali brenda Emergjencës bëjnë...
Pas një mosmarrëveshje në shtëpi, nusja ka sulmuar fizikisht vjehrrën e saj. Siç bën të ditur Policia e Kosovës, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:10. Si pasojë e kësaj vjehrra ka pranuar trajtim mjekësor, ndërkohë bëhet e ditur se e dyshuara...
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka thënë se perspektiva evropiane që i është premtuar Kosovës përmes Marrëveshjes për Stabilizim Asociimi mbetet teorike derisa nuk përcillet me hapa konkretë drejt anëtarësimit. Në këtë kontekst, ai ka thënë se Qeveria e Kosovës...
var mpi_wi={userId:13848,siteId:103431,widgetId:105254,widgetType:0};if(void 0===mpi_ref)var mpi_ref=;else mpi_ref.push(mpi_wi);var mpi_sid=document.getElementById('monadplugscript2');if(!mpi_sid){var mpi_dt=new Date,mpi_ns=document.createElement('script');mpi_ns.id='monadplugscript2',mpi_ns.type='text/javascript',mpi_ns.defer=!0,mpi_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/in-text/js/hood.js?v='+mpi_dt.getYear()+mpi_dt.getMonth()+mpi_dt.getUTCDate()+mpi_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpi_ns,pmn_os)} Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologji dhe Inovacionit (MAShT), Arbërie Nagavci thotë se aktualisht nuk është koha për greva të cilët janë paralajmëruar nga SBAShK-u. Sipas saj, Qeveria e Kosovës po punon shumë...

Postet e fundit