Tetovë, 6 shtator – Mësuesja Arjeta Ceka është distancuar nga protesta e prindërve në Shkollën fillore “Kirili dhe Metodij” Në një status në rrjetin social facebook ajo ka thënë se distancohet nga protesta, duke u bërë thirrje partive politike...
LISTA me mire per Tetoven me dy këshilltaret e saj po pengon punen e Keshillit te Komunes duke u berë bashke me këshilltaret e BDI-së. Kjo listë po pengon realizimin e projekteve qe jane ne interes te qytetareve. Kjo...
Kryetari i Tetovës, Bilall Kasami ka bërë iftar bashkë me punëtorët e Higjienës Komunale, transmeton ShkupiLajm. Siç bëri të ditur Kasami, në këtë iftar u ka premtuar punëtorëve të kësaj ndërmarrje komunale se nga muaji maj do t’u rriten pagat.     “Sonte,...
Nëpunësit policorë nga SPB Shkup kanë privuar nga liria Sh.S. (29) nga Shkupi sepse gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur drogë dhe është marrë materie pluhur ngjyrë kafe dhe peshore digjitale. Siç informojnë...
Çmimet e derivateve mbeten të njëjta, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri rritet për dy denarë nga mesnata, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRrE). Sipas këtij vendimi, vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të shitet me çmim...
Ekipet e Ndërmarrjes Publike Komunale sot kanë filluar me rregullimin hortikulturor të brezit të gjelbër përgjatë trotuarit afër tregut të qytetit në Tetovë, i cili me vite ishte i lënë pas dore. LEXO 👇🏻 Komuna e Tetovës: ”Rregullim hortikulturor përgjatë brezit të gjelbër...
Nga sot do të ndërpriten punimet e filluara ditën e djeshme për shkak të reagimeve dhe mosmarrëveshjeve të krijuara nga këshilltarët “Më mirë për Tetovën”.   LEXO 👇🏻 “Komuna e Tetovës informon qytetarët, pronarët e lokaleve që gjenden në rrugën “Strasho Pinxhur” dhe...
Qeveria së fundmi zëvendësoi Muhamed Zekirin me Metodija Dimovskin, si sekretar i ri i përgjithshëm i Qeverisë. Por kush është Metodija Dimovski? Për të dihet se ka qenë anëtar i Këshillit Inspektues nga fusha e ambientit jetësor dhe mbrojtje e...
Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit vetëm në qytetin e Shkupit janë shqiptuar 202 gjoba, prej të cilave 43 për tejkalim të shpejtësisë, 23 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 24 për...
Një djalë 12-vjeçar, i cili gdhendi një tas druri për të mbledhur para për ukrainasit e prekur nga lufta, ka mbledhur më shumë se 200,000 paund. Sipas Sky news, Gabriel Clark, nga Cumbria, u bë viral muajin e kaluar...

Postet e fundit