(FOTO) Fansat me sy të mbrehtë vërejnë detaje që i bëjnë të mendojnë se skandali i Will Smithit në “Oscars” ishte inskenim

81

Fansat e “Oscars” me sy të mbrehtë janë të bindur se momenti kur Will Smith goditi me shuplakë Aktorin e komedisë Chris Rock për një shaka që ai bëri për gruan e tij Jada Pinkett Smith në skenë.

Aktori, 53 vjeç, tronditi shikuesit kur u fut në skenë dhe goditi humoristin me shuplakë pasi ai tha me shaka tha se prerja e flokëve të gruas së Willit e bënte atë të dukej si G.I. Jane.

Por pasi kanë parë pamjet e ngadalësuara të momentit të tensionuar, disa përdorues të rrjeteve sociale po këmbëngulin se incidenti ishte improvizim, shkruan DailyMail.


Një shikues i shfaqjes supozoi se fakti që Chris dukej sikur po tërhiqej pak para se të merrte shuplakën nga Smith, të bën të mendosh se mund të ishte një rreng.

“Chris Rock duke u bërë gati për atë që ai e di se do të vijë”, shkroi fansi në Twitter.

“Aktorët, veçanërisht aktorët e aksionit si Will Smith, dinë të godasin me grusht (ose shuplakë) Kjo ishte vetëm një skenë”, shkroi një tjetër.

Një tjetër tha: “Will Smith dhe Chris Rock mbaruan punën e dekadës. Imagjinoni të besoni se kjo ishte e vërtetë”.

Një i katërt komentoi duke shkruar: “Megjithatë ishte e rrejshme. Will Smith nuk do ta kishte goditur me të vërtetë Chris Rock-un në atë mënyrë në një transmetim direkt. Nëse shikoni me vëmendje në lëvizje të ngadaltë, Chris u përgatit për shuplakën para se të vinte. Ata ndoshta janë paguar mirë për këtë”.

Një përdorues tjetër tha: “E gjithë gjëja e Will Smithit më dukej pak e inskenuar • Chris Rock [i përkulur] në pritje të shuplakës • Will Smiths buzëqeshi duke u kthyer në vendin e tij pas ‘shuplakës’ • Shuplaka në vetvete nuk ishte madje duket sikur ka zbritur me të vërtetë”.

Një shikues shtoi: “Mendoni se shuplaka ishte e vërtetë, por ende e inskenuar/planifikuar. Chris Rock në thelb nuk pati asnjë reagim dhe menjëherë tha se ky është momenti më i madh i ‘Oscar’-it”.

Një tjetër shkroi: “Fiaskoja e ‘Oscars’ midis Will Smith dhe Chris Rock u organizua për të marrë vlerësimin për vitin e ardhshëm, por ende askush nuk e shikoi këtë vit dhe askush nuk do ta shikojë as vitin e ardhshëm”.

Ndërkohë, Will bëri shaka për goditjen me shuplakë të Chris-it teksa ai po festonte me familjen e tij në pas-ndejën e “Oscars”.

Menjëherë pasi ai tronditi edicionin e 94-të të ndarjes së çmimeve “Oscars”, Will shtoi një koment në postimin e tij në Instagram, duke u tallur me fjalinë: “Nuk mund të ftoni askund njerëz nga Philly ose Baltimore”.

Me këtë ai iu referua vendlindjes së tij në Filadelfia, Pensilvani dhe gruas së tij në Baltimore, Maryland.

Will Smith arriti që të fitojë çmimin “Aktori më i mirë” në “Oscars”, pas një karriere të bujshme 30-vjeçare.