Grubi del prej kontrrolli, thotë se LSDM ka marrëveshje të fshehtë me VMRO-në

0
Përderisa Talat Xhaferi për ndërprerjen e seancës së mbrëmshme akuzoi deputetin Muhamed Zeqiri, deputeti i BDI-së, Artan Grubi sot në një press konferencë tha se gjatë mbledhjes së komisionit...

POLITIKA “SALTO MORTALE” E BDI-së

0
Shkruan Dervish Alimi Me mosheqjen e iminutetit politik të ish-kryeparlamentarit Veljanoskit, BDI e dëshmoi edhe një herë se eshte shndërruar në mënyrë të pa/vetëdishme në mburojën e partnerëve qeveritarë pa...

BESA: BDI partneri më i dëshiruar për partitë maqedonase, zgjidhja e vetme zgjedhje të...

0
Aktrimi i realizuar mbrëmë nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe deputetët e BDI-së mund të konkurojë lirisht për çmimin “Oskar” për aktrim. Për fat të keq u dëshmua edhe...

ZBULOHET SKENARI/ Artan Grubi, Talat Xhaferri së bashku me BDI-në shpëtojnë VMRO-në!

0
Tv 21 ka kapur momentin kur deputeti i BDI-së Artan Grubi i jep shenjë Kryetarit Talat Xhaferrit për të mbyllur seancën e Kuvendit pa mos e futur...

SKANDALOZE/ BDI-ja shpëton nga burgu Trajko Veljanovskin

0
Në mes tensionesh dhe ngritjesh zëri ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme plenare për heqjen e imunitetit të Trajko Veljanovskit. E gjithë kjo që ndodhi sonte më shumë i ngjante...

“Godet Naim Abazi” Ju Shqiptarët “mizën bull” po e bojshi, Spo ju vjen marre...

0
Këngëtari i njohur, Naim Abazi është tentuar të sqarohet në lidhje me deklarimin e tij për humanistin Halil Kastrati, për të cilin ka deklaruar disa ditë më parë se...