Në mes tensionesh dhe ngritjesh zëri ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme plenare për heqjen e imunitetit të Trajko Veljanovskit. E gjithë kjo që ndodhi sonte më shumë i ngjante një “aktrimi” VMRO-BDI, sepse Talat Xhaferri edhe pse kishte hapësir...
Pas mos marrjes së mandatit të ish kryeparlamentarit Trajko Veljanovski, në mungesë të votave të BDI-së, kanë shpërthyer reagime të shumta, duke akuzuar BDI-në se ajo ende po i kryen shërbim VMRO-së. Nga Lëvizja BESA thonë se BDI tash...
Ethet e zgjedhjeve presidenciale i ka kapur të gjithë partitë politike në Maqedoninë e Veriut. Më shumë “siklet” ka LSDM-ja e Zoran Zaevit, të nxjerr kandidat të përbashkët me partitë shqiptare apo të kandidojë e vetme. Jo zyrtarisht mesohet se...
Pas shumë skandalëve për nepotizëm nga ana e qeverisë, një skandal tjetër është zbuluar për zv/ministrin e BDI-së, Agim Nuhiu ku shihet se ai ka punësuar familjarët e tij në shumë institucione shtetërore. Në vijim keni listën: – 3 Nipërit e...
Nuk do të ndalemi deri sa ta nxjerrim në pah të gjithë rrjetin e nepotizmit të pushtetarëve, të cilët kanë përfshirë administratën shtetërore.” Kështu e nisi konferencën për shtyp zëdhënës i VMRO-DPMNE-së Dimçe Arsovski, duke denoncuar 4 raste të...
Pas zhurmës së madhe se deputeti i BDI-së, Agim Shaqiri ka shpëtuar deputetin e VMRO-së Trajko Veljanovskin nga burgu TetovaSot mëson se Kryetari i Komisionit për emërime dhe mandate, Pavle Bogoevski nga revolucioni laraman, ndërpriti para kohe seancën e...
“Jemi të vetëdijshëm se gjatë incidenteve në Burgun e Shutkës, ku u sulmuan Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, me siguri ka pasur lojëra politike dhe atë do ta dëshmojnë institucionet”, tha Zëvendëskryeministrja Radmilla Sheqerinska. Duke iu përgjigjur pyetjeve në debatin...
Sot në mëngjes ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare reperi i njohur nga Tetova Tuli Goa. Shkaku e vdekjes ende nuk bëhet i ditur. Reperi nga Tetova prej moshës 15-vjeçare u bë i njohur për këndimin e tij ku edhe...
Më shumë pa libra se me libra. Kjo është situata me të cilën përballen nxënësit e shkollave fillore në vend. Edhe pse deri në fund të vitit shkollor kanë mbetur edhe pak muaj, nuk është gjetur ende zgjidhje. Mungesë...

Postet e fundit