Peskov: Abramovich nuk është negociator rus

6

Kremlini zyrtar thotë se miliarderi Roman Abramovich po merr pjesë legalisht në bisedimet në Stamboll midis delegacioneve ruse dhe ukrainase.

“Por ai nuk është anëtar i delegacionit rus”, ka thënë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

Ai theksoi se pronari i klubit të futbollit Chelsea, Roman Abramovich po qëndron në Stamboll me ftesë të të dy palëve ndërluftuese.