KASAMI: 4 Korriku, kthesa më e madhe në historinë botërore, urime SHBA!

240

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka uruar 244 vjetorin e pavarsisë së ShBA-së. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, Kasami është shprehur se 4 Korriku, është kthesa më e madhe në historinë botërore, nga sundimi dhe përçarja, në integrim dhe demokraci.

Më tej Kasami ka shtuar se ne jemi miërnjohës për përkrahjen amerikane dhe angazhimin e tyre për vizionin e përbashkët për një botë të drejtë dhe demokratike.

Ja statusi i plotë;