I ftuar në emisionin Arti i Financës “Klan Macedonia”, nënkryetari parlamentit nga rradhët e Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës me pandeminë e Covid19. Ai ka bërrë thirrje që të lihen anash dallimet partiake...
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, sot në Strugë, së bashku me Ministrin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Republikës së Shqipërisë, Bledi Çuçi,, nënshkruan Marrëveshjen për menaxhim të përbashkët të qëndrueshëm të peshkimit në...
Deputeti dhe nënkryetari i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi në fjalimin e tij në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, në debatin për buxhetin, mes tjerave ka thënë se opozita me këtë sjellje që po bën do ta zgjashë edhe më...
Agjencia për Mbështetje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillim Rural, sot ka filluar me pagesat e subvencioneve për kulturat kopshtare, të dorëzuara në kapacitetet e përpunimit, këtë e ka bërë të ditur përmes rrjetit social Facebook, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë...
Kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu vazhdon edhe më tej me vrullin e ndërmarrë qysh nga marrja e detyrës së udhëheqjes së kësaj komune. Investimet e marra në përmirësimin e infrastrukturës arsimore po kurrorëzohen dalëngadalë. Kësaj rradhe kanë përfunduar punimet...
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha edhe gjatë vikendit në krye të detyrës. Ai sot ka vizituar fermerët në fshatin Gurgurnicë dhe në Tenovë, të Komunës së Bërvenicës, ku i ka mësuar problemet me të...
Duke patur parasysh zhvillimet e fundit qe kane ndodhur ne subjektin politik Alternativa ne degen e Tetoves. Forumi i gruas dega Tetove mori vendim qe kryesia e ketij forumi nderpret te gjitha aktivetet politike ne kuader te subjektit politik Alternativa....
Drejtori i agjensionit për punësim në RMV, Abdush Demiri ka realizuar takim me ministren e punës dhe politikës sociale, Jagoda Shahpaska. Në këtë takim është diskutuar për efikasitetin e planit operativ të këtij viti. Gjithashtu, në takim është diskutuar edhe...
Ky projekt është projekt i parë në Maqedoninë e Veriut, gjithashtu edhe implementim i parë do të realizohet në Komunën e Zhelinës Fjala është për projektin e fituar vetëm nga komunat e rajonit të Pollogut: Zhelinë, Tearcë dhe Jegunovcë për...
Shaqir Efendi Fetahu pas zgjedhjes së tij si udhëheqësi i Bashkësisë Fetare Islame, mbajti konference për media, nga ku tha se sot është ditë e madhe për të gjithë myslimanët e vendit dhe qytetarët e tij. Fetahu deklaroi se...

Postet e fundit